• مجازیار همراه خانواده در فضای مجازی
    با مجازیار رژیم مصرف رسانه خانواده را تنظیم کنید
  • مجازیار همراه خانواده در فضای مجازی
    با مجازیار رژیم مصرف رسانه خانواده را تنظیم کنید

به مجازیار خوش آمدید


در شخصی ترین لحظات ما حضور دارد، رفتار ما را تنظیم می کند، به ما می گوید که چگونه حرف بزنیم ، چگونه راه برویم، چگونه لباس بپوشیم، برای جلب توجه دیگران چکار کنیم، چگونه از دیگران انتقام بگیریم و اینکه چیپس مان را با سس سیر بخوریم یا سس ماست! او در حال اثرگذاری بر تمام ابعاد زندگی ماست؛ دوره ای که «رسانه»‌ فقط مایه سرگرمی ما بود سپری شد و حالا او دیگر به سرگرمی ما قانع نیست.

از همین رو «سواد رسانه ای» برای «پایان دادن به سلطه بی حد و حصر رسانه ها بر ما» قد برافراشته است. استفاده مستمر از ابزارهای مختلف مثل تلویزیون، تلفن همراه، رایانه، اینترنت و بهره گرفتن از امکانات متنوع آن‌ها، جزئي از زندگی روزانه‌ي همه ماست و گاهی نقش پررنگ‌تری نسبت به بسیاری از تعامل‌های بین‌فردی ما دارد. به همین دلیل، فراگیری سواد رسانه‌ای، آگاهی ما را درباره‌ی این مقوله بیشتر می‌کند و ما را برای مقابله با آسیب‌هایی که به خاطر سومصرف دچارش خواهیم شد توانمندتر خواهد کرد. اپلیکیشن مجازیار فرصتی است که می‌توانیم از خودِ فضای مجازی برای شناخت دنیای مجازی استفاده کنیم.

ما در مجازیار تلاش کرده ایم یک بستر برای درک بهتر و ضرورت آموزش سواد رسانه ای باشیم. درواقع مجازیار یک بسته آموزشی نیست بلکه می کوشد تا یک همراه رسانه ای باشد. پس میتوانید با خیال راحت از پنجره مجازیار به رسانه نگاه کنید.

در همه جای دنیا برای آموزش دیدن باید هزینه کرد. آموزش در فضای مجازیار هم متحمل هزینه است و این هزینه برای هر نفر معادل 250 هزار تومان براورد شده است. اما رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. این را بدانید که شما می‌توانید این برنامه آموزشی را به یک نفر معرفی کنید.

پخش کلیپ